הסיפור שלי...

שני דברים עוצמתיים מלווים אותי מילדותי ולהם השפעה על פועלי היום.
האחד – חיבה עזה לאמנות ומלאכת יד מסוגים שונים. את יסודות אהבתי לרקמה ולסריגת קרושה נטעה בי סבתי אלה. נהגנו לבלות יחד שעות אין ספור כשהיא מלמדת אותי את אמנות הסריגה במסרגה אחת. היא הייתה אלופה, מעולם לא הגעתי לרמת הביצוע שלה, עם חוט דקיק ומסרגה עם ראש מיניאטורי שבקושי ניתן לראותו....
סבתי פתחה בפני צוהר לעולם היצירה. מאוחר יותר עודדה אותי המורה למלאכה ללכת ללמוד בבי"ס ויצ"ו את אחד ממקצועות האומנות, וכך עשיתי, למדתי עיצוב אופנה.
רב חיי עסקתי באמנות כזו או אחרת. התנסיתי בטכניקות שונות של רקמה, אריגה, סריגה ובשנים האחרונות אני מציירת בקבוצה פעם בשבוע.
יצירה ואמנות הינם חלק בלתי נפרד מחיי, הם משרים רוגע, שלווה ומאפשרים לדמיון לפרוח.


השני – עיסוק מתמשך בדיאטה. משחר נעורי סבלתי מעודף משקל שהוביל לדימוי עצמי ירוד וחוסר ביטחון. שני אלו, השפיעו משמעותית על בחירותיי. נמנעתי מללכת לבריכה בחופשת הקיץ כמו יתר חברותיי, לא לבשתי מכנסיים קצרים מעולם, הרגשתי לא בנוח בשיעורי ספורט ובטיולים שנתיים....
המעבר מבית ספר יסודי לתיכון גרם לי לפצוח בדיאטה הראשונה שלי, אח"כ באו עוד הרבה אחרות מכל המינים והסוגים שרק אפשר להעלות על הדעת.... ניהלתי מאבק בלתי מתפשר עם המשקל!

עם השנים התחלתי להתעניין בתזונה, בפן הבריאותי שלה. לאט לאט הוצאתי מתוך התפריט את כל מזונות הדיאט והמרתי אותם במזונות בריאים. קמח מלא החליף את הקמח הלבן, אורז מלא את האורז הלבן, הפסקתי לטגן, עברתי למזון מבושל/צלוי/אפוי, ויתרתי על ממתיקים מלאכותיים. את דברי החלב הפחתתי והיוגורט הממותק הוחלף ביוגורט ביו. השינויים התרחשו בהדרגה, כל פעם נדבך נוסף על פי מאמר או מחקר שקראתי בנושא.


בשלב מסוים הרגשתי שאני עושה "חצי עבודה". מנסה לאכול בריא אבל לא מספיק מדייקת ומקפידה על תחליפים. באותו זמן אמיר, בעלי, רצה להשיל 10 ק"ג ממשקלו וההחלטה המשותפת הייתה ללכת על משהו בריא, לא עוד ספירת קלוריות או נקודות, אלא שינוי מתוך מודעות לאוכל שמיטיב עם הגוף. חשוב היה לנו להשיג את המטרה דרך אוכל בריא, מזין ואיכותי. נחשפנו לתזונה הנטורופתית. השתתפנו בסדנא שנתנה כלים ואפשרה לנו להשיג את המטרות. אמיר הוריד את הק"ג העודפים ושנינו רכשנו כלים וידע שאפשרו לנו לנהל אורח חיים בריא יותר תוך הקפדה על תזונה עשירה, מגוונת ומאוזנת.

מכאן התעורר בשנינו הצורך להנחיל את השיטה, התובנות והדרך גם לאחרים. פתחנו את הסדנא הראשונה שלנו. את הסדנא העביר נטורופת מוסמך והיא עסקה במה שהפך להיות החזון שלנו.

בשנים האחרונות אני מקפידה על פעילות גופנית מגוונת. הצבתי לעצמי מטרה – 6 ימים בשבוע להקדיש כשעה להנעת הגוף. אני מקפידה על אימוני חיטוב ועיצוב במהלך השבוע ונהנית מרכיבת שטח ביחד עם אמיר בסופי שבוע. שילוב פעילות גופנית עם אדם קרוב יוצרת ערך מוסף ומגבירה את ההנאה שבדבר. לפעילות גופנית ערך רב והשפעה ניכרת על מראה הגוף, מצב הרוח, החיוניות, האושר האישי, תחושת סיפוק והפחתת הסטרס.

מבחינה מקצועית, עבדתי 10 שנים בבנק ולפני כעשרים שנה, בתפנית חדה, פתחתי מכון לקוסמטיקה וטיפולים אלטרנטיביים. במהלך השנים למדתי תחומים שונים שאת רובם יישמתי במכון: רייקי, אימון אישי, לימודיי ימימה, קלפי טארוט, סדנת "בריאות אופטימית" אצל דר' דינה איזן (סינפסות), קורסי תקשור אצל דר' ירון זפרן......
הלימודים השונים השפיעו על חיי האישיים כמו גם על האופן בו אני מטפלת בלקוחותי. היכולת להקשיב ולהכיל, להסתכל על כל המכלול, לאבחן את העור בצורה מדויקת ולהתאים לו את הטיפול האופטימאלי. אני מקפידה על אווירה של רוגע ושלווה במכון שמאפשרת ללקוחותי לקחת פסק זמן ממרוץ החיים המתיש, ולקבל את התחושה הטובה שמישהו מטפל בהן.... אין תמורה שתשווה ללקוחה שיוצאת מרוצה, נינוחה וקורנת לאחר טיפול!

אני שמחה על היכולת לשלב בחיי, בפן האישי והמקצועי, את אהבתי לאמנות וטיפוח יחד עם ניהול אורח חיים בריא ופעיל, ולהעביר את הידע באמצעות סדנאות והרצאות.

אורנה נוימן | המרכז לבריאות אקטבעית | סילבוס הרצאות וסדנאות | מורן 17 תמרת | טלפון: 04-6441349 | נייד: 052-3362486 | מייל - ornanewman@gmail.com |
Powered by Artvision | Truppo Websites