נושאי הרצאות

בריאות העורהרצאת נשית במיוחד! תפקידו המרכזי של העור להגן עלינו, כיצד נוכל אנו לשמור עליו? מה הקשר בין תזונה ובריאות העור? איך משפיעה פעילות גופנית על עורנו? כל זאת ועוד בהרצאה מרתקת שתשפוך אור על העור.  

"משולש הבריאות" הכרות עם עקרונות השיטה שתכליתה לאפשר השגת איכות חיים ואורח חיים בריא בכל גיל, דרך שלושה פרמטרים רבי חשיבות.

הפרעות שינה - לאיכות השינה וכמות שעות השינה השפעה ישירה על הבריאות שלנו, התפקוד היום יומי, רמת החיוניות, השקט הנפשי, כושר הריכוז, איכות העבודה שלנו ועוד.... מהם הגורמים המשפיעים על הפרעות השינה? אילו תסמינים נלווים ומהם הנזקים האפשריים? איך בעזרת שיטת "משולש הבריאות" ניתן להתמודד עם התופעה ולהתחיל "לישון כמו תינוק".....

מתוקים והתמכרויותלמה זה קורה לנו? למה מתמכרים לקפה או לשוקולד ולא לגזר? איך אפשר לצאת מזה?

תזונה נכונה - אבות מזון, סוגים, שילובים, כמויות. איך נמנע מנשנושים? מהו "תפריט מאוזן"? איך נתאים אותו לסדר היום האישי שלנו?

תוויות מזון – איך לבחור בתבונה מתוך ההיצע הקיים על גבי המדפים? איזו משמעות יש למה שכתוב באותיות הקטנות? ממה להזהר וממה מומלץ להמנע לחלוטין?

"הלבנים" - חלב, קמח, סוכר, מלח. איך מקבל המוצר את צבעו הלבן? אילו נזקים נגרמים כתוצאה מתהליך הלבנת המוצר?

"אוכלים בריא בבית" - הרצאה מעניינת במיוחד להורים צעירים שמעוניינים להטמיע הרגלי אכילה נכונים, בריאים ומגווניםלילדיהם, נוכח השפע הקיים והפיתויים הרבים. 

מנגנון הסטרס – כיצד משפיע על בריאותנו? איך אפשר להפחיתו? מה לסטרס ולתזונה?  איך קשורה פעילות גופנית להפחתת לחצים

חומציות ובסיסיות – מה זה עושה לגוף שלי? כיצד נשלוט בהם? איזה מזון משתייך לכל קטגוריה ואיך נבנה תפריט מאוזן? מתי ולמי זה חשוב במיוחד? מה זה 80/20? 

רדיקלים חופשיים ואנטי אוקסידנטים – איזה מלחמות הם מנהלים בגופנו? מהו הליך חִמצוני בגוף? כיצד נוכל למזער נזקים? מהם נוגדי חימצון? איך הם מתגייסים "כצבא העם" למלחמה במחוללי הנזק?

"אכילה רגשית"  –מהם הגורמים להשמנה? איך ניתן להתמודד איתם? למה הדיאטות לא באמת עובדות?

דרכו של הרמב"ם לבריאות – מאז ועד היום.... מה היא דרכו של הרמב"ם לבריאות? אילו הנחיות לתזונה נבונה נתן הרמב"םמה השתנה מאז ומה רלוונטי גם היום?

משקל מאוזן בגיל השלישי - השמנה הרזיה, כיצד להתמודד עם התופעהאילו שינויים עוברים על הגוף בחלוף השנים?

פעילות גופנית והשפעתה על בריאותנו - מה הקשר בין רמת כולסטרול/סוכר/טריגליצרידים ושאר פרמטרים רפואיים, לפעילות גופנית, איזו פעילות מומלצת בכל גיל, מתי וכמה מומלץ לבצע?...

תזונת חורף – מזונות מחממים ומחזקי מערכת חיסון, כדי שנעבור את החורף בשלום... (הרצאה עונתית)

ויטמינים ומינרלים – סוגים, מהיכן הם מגיעים? חשיבותםאיך מומלץ לצרוך? באיזו כמות? מתי הספיגה טובה יותר ומתי היא נפגמת?

הנבטה – מה מנביטים? לשם מה? כיצד ניתן להנביט בקלות בבית? 

הבשר מיתוסים בנוגע לבשר! עד כמה הוא חיוני? מהם מקורות החלבון החלופיים? כמה מומלץ לצרוך?

אנזימים וסיבים תזונתיים – חשיבותם, יעילותם כתזונה מונעת מחלות.


Share
אורנה נוימן | המרכז לבריאות אקטבעית | סילבוס הרצאות וסדנאות | מורן 17 תמרת | טלפון: 04-6441349 | נייד: 052-3362486 | מייל - ornanewman@gmail.com |
Powered by Artvision | Truppo Websites